Człowiek, który sadził drzewa - Jean Giono

Człowiek, który sadził drzewa

By Jean Giono

  • Release Date: 2018-02-25
  • Genre: Nouvelles

Description

« - Charakter ludzki kryje niekiedy wyjątkowe wartości i, w sprzyjających okolicznościach, można zaobserwować ich działanie w bardzo długim okresie czasu. Jeśli działania te pozbawione są egoizmu, a idea która nimi kieruje jest pełna niewyobrażalnego dobra, nie domaga się żadnego zadośćuczynienia, a przede wszystkim, jeśli działania te pozostawiają światu trwałe ślady, wtedy bez wątpienia mamy do czynienia z niezapomnianym charakterem. 

     Jakieś czterdzieści lat temu wybrałem się na długą wędrówkę na wzgórza, w okolice całkowicie nieznane turystom, gdzie Alpy wkraczają do Prowansji. 

     Region ten jest ograniczony od południowego-wschodu i południa środkowym biegiem Durance, między Sisteron a Mirabeau; od północy górnym biegiem Drôme, od jej źródeł do to Die; od zachodu równinami hrabstwa Venaissin i podnóżem Mont Ventoux. Obejmuje całą północną część departamentu Basses-Alpes, południową Drôme i małą enklawę Vaucluse. »
Pełny tekst jest przedstawiony z indeksem. Każdy rozdział jest zilustrowany. Słownik zintegrowanych słów "trudny" tekstu jest również zintegrowany (glosariusz). Można czytać lub słuchać tekstów, każdy rozdział oferuje muzykę lub wprowadzającą atmosferę dźwiękową.